fbpx

Czy wiesz co stoi za sukcesem wielu restauracji?

Dziś nie wystarczy dobrze gotować, żeby prowadzić rentowny biznes gastronomiczny. Spróbujmy spojrzeć na swoją restaurację jak na dobrze naoliwioną maszynę – jeśli któraś z jej części zawodzi, cała maszyna zwalnia. Jeśli zawiedzie wiele części jednocześnie istnieje ryzyko, że maszyna się zatrzyma. Jak do tego nie dopuścić?

Najpierw popatrz globalnie na swoją restaurację. Odpowiedz sobie na pytanie czy są w niej jakieś części, które wymagają naprawy lub choćby naoliwienia, aby pracowały sprawniej. Jeśli prawidłowo ocenisz jakość działania poszczególnych części i odpowiednio je naoliwisz zobaczysz, że Twoja maszyna ruszy szybciej?

W dzisiejszych czasach nie wystarczy zadbać o dobre jedzenie i ładny wystrój, owszem te dwa czynniki wciąż są konieczne do osiągnięcia sukcesu w gastronomii, ale nie są już jedynymi wykładnikami. Trzeba zadbać także o jakość relacji w zespole, odpowiednio poukładać pracę i delegować zadania, zwrócić uwagę na czystość a przede wszystkim kontrolować swoje przychody i koszty.

Jeśli czujesz, że Twoja „maszyna” mogłaby pracować lepiej, bardziej efektywnie ale nie wiesz, które aspekty wymagają poprawy i jak powinno się je naoliwić – zadzwoń! Zrobimy to za Ciebie rzetelnie i efektywnie!