fbpx

Dobrej zmiany początki- o audycie gastronomicznym.

warsztaty dla małej gastronomii

               Wszyscy zastanawiamy się kiedy możliwy będzie „powrót do normalności”. Być może część tego, co w swojej działalności obserwujemy obecnie jest już właśnie ową „normalnością”.

              Mimo, że aura zimowa nadal nam towarzyszy to jednak początek marca jest zawsze takim momentem kiedy wyczekuje się już wiosny. Jest często też momentem zwrotnym w restauracyjnych działalnościach sezonowych. Właściciele zastanawiają się jak będzie wyglądał sezon letni 2021 oraz kiedy i w jaki sposób rozpocząć do niego przygotowania.

            Rok 2020 przyniósł wiele zmian, restauracje musiały wykazać się dużą kreatywnością, otwartością na zmiany oraz elastycznością. Właściciele z niepokojem patrzą w przyszłość, bo przestała być ona przewidywalna. Różne są prognozy dotyczące tego „jaki będzie ten 2021 rok w branży gastronomicznej?” Bez względu na to jak będzie my proponujemy Wam, abyście wzięli odpowiedzialność za Wasze biznesy i skupili się na tym co teraz możecie im dać. Warto zacząć od audytu gastronomicznego, który ukaże obszary wymagające doskonalenia. Gdy będziecie świadomi w jakim zakresie Wasza restauracja potrzebuje pomocy łatwiej Wam będzie skupić się na tych właśnie mankamentach i uzupełnić je, aby być w pełni zorganizowanym i gotowym na to co przyniesie tegoroczny sezon – bez względu na to jaki on będzie.

                Pewne czynności możecie wykonać też samodzielnie. Sprawdźcie jak wygląda Wasz biznes od strony finansowej: jakie są Wasze zasoby, jakie efekty będą dla Was satysfakcjonujące i co możecie zrobić aby je osiągnąć. Jeśli brakuje Wam pomysłów czy motywacji po niezwykle trudnym roku – nie bójcie się skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pracując z Wami 1×1 pomogą znaleźć odpowiedzi, ustalić cele oraz konsekwentnie je realizować. W takich sytuacjach dobrze sprawdzą się sesje coachingowe skierowane zarówno do Właścicieli jak i kadry managerskiej.

                Często świeże spojrzenie ludzi z zewnątrz powoduje, że zaczynamy widzieć więcej. Przebywając w danym miejscu długo przyzwyczajamy się do wielu aspektów jej funkcjonowania i pewne rzeczy stają się dla nas oczywiste. Audyt gastronomiczny pokazuje wielokrotnie, że wiele rzeczy mogłoby funkcjonować dużo lepiej i sprawniej, ale żeby to zobaczyć należy wyjść ponad obecnie funkcjonujące schematy. Audyt pozwala na wnikliwą obserwację doświadczonym okiem, na wyciągnięcie wniosków oraz przygotowanie planu naprawczego. Czasem dzięki wprowadzeniu małych zmian obserwujemy wielkie efekty, czasem małe zmiany przygotowują nas jedynie do lepszej wydajności pracy, ale w obu przypadkach audyt gastronomiczny pomaga lepiej zrozumieć swój biznes i lepiej nim zarządzać.

                Jeśli nie chcecie, aby wyczekiwany „powrót do normalności” zaskoczył Was jak zwykle zima zaskakuje drogowców przemyślcie swoje cele na ten rok, zastanówcie się jak możecie robić to co robicie jeszcze lepiej. Jeśli dojdziecie do wniosku, że audyt gastronomiczny byłby dla Was „dobrej zmiany początkiem” zadzwońcie do nas?